Nusprendus parduoti savo mišką, būtina laikytis numatytos privačios miško ūkio paskirties žemės pardavimo tvarkos. Ją numato Lietuvos Respublikos miškų įstatymas. Miškų savininkai sėkmingai parduoda mišką laikydamiesi pardavimo taisyklių ir tokio turto pardavimo rekomendacijų. Jūsų patogumui pateikiame šiuo metu Lietuvoje galiojančią miško pardavimo tvarką bei pristatome procesą, kaip mišką parduoti operatyviai ir brangiai.
- Sužinokite savo miško sklypo kadastrinį numerį. Tą galite padaryti apsilankę Registrų centro aptarnavimo skyriuje arba internetu.
- Miško pirkėjas ir pardavėjas turi gauti Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) sutikimą.
- Nustatykite miško kainą. Miško kainą nustatyti gali padėti miškininkystės įmonės, kurios gali objektyviai įvertinti miško vertę ar miško kainos skaičiuoklės. Taip pat rekomenduojama susipažinti su miško rinkos kainomis, kurias galite įvertinti pagal miško skelbimus.
- Pasirinkite, kaip norite parduoti savo mišką. Tą galite padaryti per miškų aukcionus, skelbimus arba pateikti pasiūlymą miškų supirkėjams ar kitoms suinteresuotoms miškininkystės įmonėms.
- Suradus pirkėją, susitarus dėl sandorio ir pasirašius preliminariąją pirkimo-pardavimo sutartį, NŽT informuoja kaimyninių valdų savininkus, kurie turi pirmumo teisę įsigyti parduodamą mišką. Miško pirkimas pirmenybe turi būti pasiūlytas ir bendrasavininkiams (bendraturčiams).
- Jei norinčių mišką pirkti kaimyninių valdų savininkų neatsiranda, su rastu pirkėju sudaroma miško pirkimo-pardavimo sutartis, kuri yra patvirtinama notaro.
- Kai sutartis patvirtinama notaro – jūs gaunate sutartyje numatytą pinigų sumą ir sandoris laikomas užbaigtu.
Tai – šiuo metu Lietuvoje galiojanti miško pardavimo tvarka. Konkretesnę proceso detalizaciją galite rasti minėtoje LR miškų įstatymo naujausioje redakcijoje. Taip pat informacijos galite ieškoti NŽT.
Miško pardavimo tvarka