Miško pasas

Miško pasas yra dokumentas, kuriame pateikiami visi miško duomenys. Tai leidžia miškų savininkams paprastai ir lengvai sužinoti svarbiausią informaciją apie nuosavybėje turimą mišką. Miško paso paslauga yra teikiama visiškai nemokamai. Todėl išsiimti tokį pasą gali kiekvienas iš 250 tūkstančių Lietuvos miškų savininkų.

Miško pase yra pateikiama konkreti informacija apie savininko mišką: jo plotas, struktūra (kokią dalį sklypo sudaro miškai, kokią – pelkės ir kiti vandens telkiniai), lokacija, ten esanti gyvūnija, medelynai bei jų amžius, medienos tipus, jų tūrio prieaugį, taip pat informacija apie miško ekosistemos būklę, reljefą, pelkių riziką. Miško pase galima rasti ir papildomos informacijos apie galimus komercinius miško panaudojimo būdus: miško pardavimą ar iškirtimą. Bendrai, miško pase pateikiama informacija leidžia greitai ir patogiai įvertinti turto vertę bei jos pokyčius. Dokumento pagrindu taip pat galima projektuoti ir miško kainos kitimą ateityje.

Naudodamasis miško pasu, miško savininkas gali atsisiųsti detalųjį sklypo planą, ortografinę sklypo nuotrauką bei dokumentą su pagrindiniais faktais apie mišką.

Miško pasas yra naudingas visiems miškų savininkams. Jo pagalba galima lengviau prižiūrėti mišką; jis taip pat palengvina ir įvairius miško panaudojimo būdus: pardavimą, iškirtimą, dovanojimą ar palikimą ateities kartoms. Žinodami tikslią miško būklę, miškų savininkai gali tiksliau įvertinti ir nustatyti miško vertę, taip išvengdami miško pardavimo už per mažą pinigų sumą. Miško pasas leidžia priimti racionalesnius sprendimus apie tai, kaip elgtis su mišku: ar verta jį parduoti arba iškirsti ir už kokią kainą galima tą padaryti. Tai leidžia išvengti informacijos asimetrijos sukuriamos problemos, kuomet miško pirkėjas gali turtą nusipirkti ar mišką iškirsti jam palankia kaina.

Miško pasu galite pasinaudoti čia: miskopasas.lt.

Į viršų