Miško aukcionas

Miško aukcionai šiandien yra vienas geriausių būdų parduoti mišką. Toks jo pardavimo būdas užtikrina viena skaidriausių kainos pasiūlymo procesų, nes dėl jūsų miško vienu metu konkuruoja mažiausiai keli miškų supirkėjai, tokiu natūraliu atrankos būdu stumdami siūlomą kainą už jūsų mišką link jo realios rinkos vertės. Parduodant mišką aukcione galima praktiškai 100% išvengti situacijų, kuomet miško supirkėjai, naudodamiesi savo pačių sukauptomis žiniomis ir patirtimi, siekia išnaudoti miško pardavėjo neišmanymą miškininkystės srityje ir pasiūlo daug mažesnę kainą už mišką nei būtų galima gauti aukciono sąlygomis ar parduodant jį sąžiningam pirkėjui. Taip dažnai gali pasielgti miškų perpardavėjai. Miško aukcionas padeda išvengti tokių situacijų praktiškai eliminuodami miškų perpardavėjus, nes aukcionuose dalyvauja jau galutiniai miškų pirkėjai.

Todėl jei svarstote parduoti savo mišką, pasinaudoti miškų aukcionų organizatorių arba miskogija.lt paslaugomis yra geriausias pasirinkimas. Tad verta pažvelgti į tai kaip yra organizuojami miško aukcioną ir ką reikėtų žinoti kiekvienam jame ketinančiam dalyvauti miško pardavėjui.

Ką reikia žinoti parduodant mišką aukciono būdu?

Parduoti mišką paprasčiausiai skelbimais yra labai paprasta ir už skelbimo turinį visu 100% atsako miško pardavėjas, t.y. skelbimo kūrėjas.

Miško aukcionas nesuteikia miško pardavėjui ekvivalenčios laisvės ir atsakomybės. Čia ją prisiima aukciono organizatorius, kuris, kaip platformos savininkas, turi užtikrinti sklandų aukciono procesą. Tam yra reikalinga pateikti standartizuotą informaciją apie mišką. miskogija.lt veikia identiškų principu, todėl savo mišką parduoti norinčių savininkų reikalauja užpildyti standartizuotą formą, kuri tuomet yra perduodama suinteresuotoms miškininkystės įmonėms.

Prieš paskelbiant miško aukcioną, priklausomai nuo pasirinktos jį vykdyti platformos, miško savininkas privalo pateikti šią informaciją: miško plotą, jo lokaciją, norimą pradinę kainą, sklypo naudojimo paskirtį, miško grupę, kuriai sklype augantis miškas yra priskiriamas, kadastrinį miško numerį, sklypo koordinates bei priklausomai nuo organizatorių, kitą papildomą informaciją (pvz. miško palydovines ir kitokias nuotraukas).

Jei jūsų pateikta informacija yra pripažįstama tikslinga aukciono organizatorių, tuomet aukcionas gali būti pradėtas.

Tačiau turėkite omenyje, kad aukcione atsidūrę miškai būtinai turės būti parduoti, net jei jūsų netenkins galutinė pasiūlyta kaina. Todėl aukciono organizatoriams būtinai nurodykite tokią minimalią pardavimo kainą, kuri tikrai jus tenkintų. Priešingu atveju gali nepavykti išvengti nesusipratimų.

Miško aukciono detalės

Apie miško aukcionus svarbu žinoti bent porą papildomų detalių.

Visų pirmiausia turėkite omenyje, kad parduodant miško, aukciono organizatoriui turės būti sumokėtas nustatytas procentas nuo miško pardavimo sumos. Jis gali svyruoti nuo kelių iki keliolikos procentų ir dažniausiai priklauso nuo jūsų ir organizatorių susitarimo. Tačiau priimtas standartas yra toks, kad kuo didesnė miško vertė – tuo mažesnį procentą nuo pardavimo kainos atskaitys organizatoriai., kad bus mokestis

Taip pat verta žinoti, kad tokių aukcionų organizatoriai taip pat potencialiems miškų pardavėjams gali pasiūlyti profesionalią ir dažniausiai nemokamą konsultaciją su miškininkystės amatą išmanančiais specialistais. Jie jums padės tinkamai nustatyti miško vertę bei tinkamą minimalią miško kainą. Kadangi dažniausiai tokios konsultacijos yra nemokamos, beveik nėra aplinkybių, kuomet miško pardavėjui nebūtų rekomenduojama pasikonsultuoti prieš pateikiant informaciją aukcionui pradėti.

Į viršų