Kaip sužinoti, kam priklauso žemės sklypas?

Kartais gali nutikti taip, kad jus domina miškas ar žemės sklypas, tačiau nežinote, kur kreiptis dėl jo pirkimo. Žemės sklypo savininką taip pat galima norėti atrasti ir dėl kitų priežasčių. Norėdami sužinoti kam priklauso žemės sklypas ir/ar jame augantis miškas, galite pasinaudoti Registrų centro Nekilnojamojo turto kadastru ir registru.

Norėdami tiksliai sužinoti dominančio žemės sklypo ar miško savininko duomenis, turite atlikti kelis žingsnius.

Pirmiausia, jums reikės sužinoti tikslų dominančio nekilnojamojo turto adresą. Tą padaryti galite keliais skirtingais būdais. Vienas paprasčiausių – pasinaudoti Regia.lt, kur rasite daug detalios informacijos apie jus dominantį sklypą. Tikslaus sklypo adreso žinojimas yra būtina sąlyga, jei norite greitai ir sklandžiai sužinoti, kam priklauso žemės sklypas ar jame augantis miškas.

Žinodami tikslų nekilnojamojo turto adresą, galite pasinaudoti jau minėtų Registrų centro Nekilnojamojo turto kadastru ir registru. Tam tikslui turėsite prisijungti prie Registrų centro portalo savitarnos sistemos vienu iš leistinų ir jums priimtinų būdų. Prisijungę rasite Nekilnojamo turto ir registrą ir kadastrą. Pasirinkę šią opciją, galite atlikti nekilnojamojo turto paiešką pagal adresą.

Galiausiai jums reikės pasirinkti norimo dokumento tipą (išrašą). Šiuo atveju tai – Nekilnojamojo turto registro išrašas pagal nurodytą turto adresą. Išrašo išdavimo prašymą taip pat galite pateikti paštu, elektroniniu paštu ar atvykus į Registrų centro klientų aptarnavimo padalinį. Kiekvienu atveju reikalavimai tinkamam prašymo pateikimui skiriasi, todėl būtina atsižvelgti į tam keliamus reikalavimus. Plačiau apie šiuos būdus sužinoti, kam priklauso nekilnojamojo turto objektas skaitykite tam paskirtame Registrų centro įraše.

Tačiau reikia turėti omenyje, kad gautame išraše nerasite savininko kontaktinių duomenų: Registrų centras fizinių asmenų kontaktinių duomenų (telefono numerio ar elektrinio pašto adreso) nekaupia ir neteikia. Be to, tokiu būdu užsakytas išrašas bus nuasmenintas, kuriame nebus ir savininko duomenų. Kad gauti savininko duomenis, būtina įrodyti (pvz. pateikti atitinkamus dokumentus), kad duomenų gavėjo interesas yra viršesnis už turto savininko (duomenų subjekto) interesą. Tai reiškia, kad norint sužinoti kam priklauso miškas ar žemės sklypas, neužteks viso labo pateikti dokumentais nepagrįstą interesą miško ar sklypo pirkimui.

Išrašo gavimas yra mokama paslauga, kurios kaina priklauso nuo skubos, kuria išrašą norite gauti. Įprastas išrašo teikimo terminas yra nuo vienos iki penkių darbo dienų, o kaina – nuo apytiksliai 1.45 iki 2.9 Eur.

Kaip sužinoti, kam priklauso žemės sklypas?
Į viršų