Miškų urėdijų reforma

Miškų urėdijos reforma buvo pristatyta visuomenei 2017-ų metų kovą. Šios reformos tikslas – efektyvesnis valstybės turto valdymas. Ši reforma taip pat numatoma kaip būtinybė narystei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO).

Viena vykusios miškų urėdijų reformos dalis buvo urėdijų valdymo centralizavimas. Iki reformos pradžios Lietuvoje veikė 42 urėdijos. Tačiau vienas iš paskutinių miškų ūkio valdymo pertvarkos žingsnių buvo oficialius šių urėdijų išregistravimas ir naujos valstybinės įmonės (VĮ) „Valstybinių miškų urėdijos“ įregistravimas. Buvusių urėdijų vadovų pareigybės buvo panaikintos ir pradėtas naujos įmonės vadovo paieškos.

Nors regioniniai padaliniai išliks kaip sudėtinė naujosios urėdijos dalis, šių padalinių skaičių tikimasi ženkliai sumažinti nuo 42 iki 26. Tikimasi, kad dėl šios reformos ne tik bus sukurtas efektyvesnis ir modernesnis Lietuvos valstybinių miškų valdymo, bet ir bus sutaupomi pinigai, kas leis geriau finansuoti urėdijas.

Šie pokyčiai tiesiogiai paveiks visus ieškančios aktualios informacijos apie urėdijų veiklą ir būtinas tvarkas. Jei iki šiol kiekviena regioninė urėdija informaciją pateikdavo decentralizuotai, t.y. visa informacija buvo pateikiama atskiruose urėdijų internetiniuose puslapiuose, tai nuo šiol visa informacija bus centralizuota ir bus pasiekiama Valstybinių miškų urėdijos internetiniame puslapyje. Tačiau rugpjūčio 31-ąją šis puslapis dar nėra iki galo paruoštas vartojimui, nors lankytojai ir gali pasiekti didžiąją dalį puslapyje pateikiamos informacijos bei gali pasinaudoti didžiąja dalimi jo funkcijų.

Miškų urėdijų reforma
Į viršų