Atmintinė miškų savininkams ir jų pardavėjams

Rasti patikimą ir profesionalų miško pirkėją ir jam parduoti mišką už tinkamą kainą – ne taip jau paprasta. Žinoma, tokios platformos kaip miskogija.lt šį darbą supaprastina iki minimumo, tačiau dalykų, kuriuos pardavėjas turi turėti omenyje iki pardavimo vis tiek yra. Čia pateikiame atmintinę turintiems nuosavą mišką. Šioje atmintinėje pateikiamos taisyklės, kurių reikia laikytis net jei mišką ketinama skubiai parduoti. Todėl pavyzdžiui, jei miško savininku tapote netikėtai (pvz. mišką paveldėjote), iki miško pardavimo vis tiek turite susitvarkyti visus formalumus ir laikytis visų teisės aktų. Priešingu atveju, miško pardavimo sandorio sudarymas gali ir nepavykti.

Visų pirmiausia jūs privalote užtikrinti, kad jūsų miško sklypas atitiktų pagrindinius priešgaisrinius reikalavimus. Tai reiškia, kad miške turite įrengti mineralizuotas juostas ir jas prižiūrėti. Jei, visgi, miške kils gaisras, jūs būsite įpareigotas atsodinti gaisro metu prarastus medžius.

Tačiau tai – tik viena iš daugelio miško savininko pareigų. Kiekvienas miško savininkas privalo nuolatos prižiūrėti savo mišką ir stebėti jo būklę. Miške atsiradus savartynams, užvirtus medžiams, suprastėjus miško keliukų būklei, miško savininkas privalo imtis atitinkamų priemonių situacijai pataisyti. Taip pat reikia stebėti ir pavienių medžių būklę, o pastebėjus kenkėjais ar ligomis užpultus medžius yra būtina užtikrinti, kad nei kenkėjai, nei ligos neplistų ir nepaliestų kitų medžių. Apie tai taip pat būtina informuoti atitinkamas miškininkystės institucijas. Jei sprendžiant iškilusią problemą yra nusprendžiama iškirsti dalį miško, lygiai taip pat kaip ir gaisro atveju, paveikti medžiai privalės būti atsodinti.

Taigi, kaip matote, būti miško savininku – ne taip jau paprasta. Būtina užtikrinti tinkamą miško būklę, kas reikalauja atitinkamos jūsų investicijos.

Ką reikia žinoti norint parduoti mišką?

Miško pardavimas reikalauja atitinkamų peripetijų išmanymo. Per pigiai mišką parduodantys savininkai tai daro ne tik dėl nesąžiningų miškų supirkėjų, bet ir dėl elementariausių miškų pardavimo niuansų neišmanymo, dėl ko jie gali kaltinti tik patys save.

Visų pirmiausia jūs turite nuspręsti ar parduodate visą mišką ar tik teisę jį iškirsti. Skirtumas tarp šių pasirinkimų nėra susijęs vien tik su galutiniu miško savininkystės statusu. Parduodami mišką iškirtimui, bet išlikdami miško savininku, jūs taip pat įsipareigojate sumokėti mokesčius valstybei už miško iškirtimą.

Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad parduodami mišką iškirtimui, jūs turite išsiaiškinti ar į siūlomą kainą įeina mokėtini mokesčiai ar ne. To nepadarius jūs galite atsidurti situacijoje, kuomet parduosite savo mišką iškirtimui už didžiausią pasiūlytą kainą, tačiau realiai gausite daug mažesnę sumą, nes nuo jos reikės atskaičiuoti mokesčius. Dėl tos pačios priežasties taip parduodant mišką yra būtina pasirašyti miško pirkimo-pardavimo sutartį.

Taip pat prieš parduodant mišką iškirtimui išsiaiškinti kuri pusė prisiims atsakomybę jį atsodinti, nes kaip ir aukščiau minėtais atvejais, iškirsti medžiai miške privalo būti atsodinti.

Todėl pats paprasčiausias variantas, kurį pasirenka miškų savininkai – ypatingai tie, kurie neturi pakankamai laiko ir resursų tinkamai miško priežiūrai – yra tiesioginių teisių į mišką pardavimas. Tą padaryti paprasčiausia pasinaudojus miskogija.lt paslaugomis. Užpildę mūsų pagrindiniame puslapyje pateiktą formą, ji iš karto nukeliaus patikimiausioms miškininkystės įmonėms, kurios tikrai nerizikuotų savo reputacija bandant apgauti miškų pardavėjus. Todėl galite būti tikri, kad jie tikrai pasiūlys realią rinkos kainą už jūsų mišką. Tai reiškia, kad jums beliks išsirinkti tinkamiausią jums pateiktą pasiūlymą iš visų, kurie pasieks jus pagal jūsų pateiktus kontaktus.

Atmintinė miškų savininkams ir jų pardavėjams
Į viršų